Teatrzyk „Na Stryszku”

Pomysłem na urozmaicenie dzieciom pobytu w przedszkolu było utworzenie przez nauczycielki amatorskiego teatrzyku.

Pierwszą sztuką, z jaką zmierzyły się nauczycielki, była bajka „O rybaku i złotej rybce”. Aktorki same przygotowały i opracowały dialogi, scenografię i prześmieszne kostiumy. Zaangażowanie i zapał do pracy pomogły w stworzeniu sztuki, która spotkała się z uznaniem wśród dzieci, dyrekcji, innych nauczycieli i pracowników przedszkola. Zaowocowało to chęcią dalszych działań i powstaniem kolejnych sztuk jak np. z wykorzystaniem owoców i warzyw zakończona degustacją, „Królowa śniegu”, „Księżniczka na ziarnku grochu”,  „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko”. Aktorki – amatorki nie ustają w swoich zapędach artystycznych i kilka razy w roku zapraszają wszystkie przedszkolaki na bezpłatne przedstawienia. W planach są bajki o różnorodnej tematyce, nawet takie, które są dzieciom mniej znane i pochodzą z dalekich wysp i lądów.

"Bal w pokoiku lal"