Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Przegląd Przedszkolnych Grup Tanecznych

Treść

To już X raz odbyła się impreza zainicjowana przez panią Martę Prokowską - Kozłowską, która na dobre wpisana została w harmonogram imprez przedszkolnych w naszej placówce. Uczestniczyły w niej najstarsze grupy z przedszkoli z terenu miasta oraz dzieci z niemieckiego przedszkola z Ahlbecku.

          Każda grupa starszaków przygotowała swój taniec, do którego stroje i choreografie tworzyły według własnego pomysłu wychowawczynie poszczególnych grup. Zabawa rozpoczęła się powitalnym korowodem wszystkich tancerzy. Impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a dzieci doskonale bawiły się podczas występów, jak i oglądając popisy innych wykonawców.

          Każdego roku możemy obserwować coraz piękniejsze popisy starszaków przygotowanych przez ich nauczycielki w najróżniejszych tańcach z całego świata. Kolorowe stroje i bajeczny wystrój sali tworzą przepiękny nastrój.

          Ideą, która przyświeca Przeglądowi Tańca od początków jego powstania jest brak rywalizacji między dziećmi. Spotkania te mają na celu jedynie nieść dzieciom radość z tańca i utwierdzić je w przekonaniu, iż „tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale każdy może”. Dodatkową atrakcją są dla dzieci pamiątkowe dyplomy, puchary oraz słodkie niespodzianki, które zawsze wywołują wielką radość wśród dzieci.

 

IX Przegląd Przedszkolnych Grup Tanecznych - 2013

 

 

X Przegląd Przedszkolnych Grup Tanecznych - 2014

 

23694