Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Rajd Przedszkolaków „Na tropie skarbu”

Treść

Wraz z panią Martą Prokowską – Kozłowską – pomysłodawczynią rajdu, od lat współpracujemy z harcerzami z Hufca Ziemi Wolińskiej

     Co roku plac przedszkolny zamienia się w najprawdziwszy obóz harcerski. Na szczycie góry stoi namiot, wokół którego powiewają chorągwie, a przed wejściem do niego płonie ognisko – dzięki blaskowi sztucznych świec (petard). 

    W rajdzie, jak co roku biorą udział świnoujskie dzieci z najstarszych grup przedszkolnych, jak również dzieci z przedszkola AVO-KITA z Ahlbecku.

   Jako przedsmak prawdziwych zadań, które na poszczególnych stacjach rozplanowują i przygotowują w lesie harcerze, uczestnicy zabawy mają do wykonania na placu przedszkolnym jakieś zadnie. Po jego wykonaniu wszystkie grupy dostają książeczki, opracowane przy współpracy całego zespołu, w których, za dobrze rozwiązane zadanie, harcerze umieszczają pieczątki na poszczególnych punktach kontrolnych. Rozwiązane zadania przybliżają uczestników do odnalezienia skarbu ukrytego w leśnej gęstwinie.

     Każdy rok przynosi również niespodzianki w postaci nowych atrakcji. A czym zaskoczymy w tym roku? Przekonacie się wkrótce.

 

Rok 2013 - fotogaleria

25359